Ny side åbner den 1. maj 2014

Indtil da kan vi træffes på vores åbne FB side,
DFF : Dansk Filmfotograf Forbund

og /eller kan kontaktes på email:

Eva Hammershoey eva@dff-dk.dk

DFF Postboks 48
DK-3060 Espergærde
Mobil +45 6133 5404

MEDLEMMER:

A-FOTOGRAFER

Adam Morris Philp
Rosengade 10, 2. th
1309 København K
adamphilp@gmail.com
26312000

Adam Wallensten
Nansensgade 37, 5 sal
1366 København K, DK
mail@adamwallensten.com
40839042

Alex Almbjerg
Valdemarsgade 2, 3th
1665 København V, DK
aa@alexalmbjerg.dk
26239006

Anders Holck Petersen
Redrental, Redhavnsvej 9
2150 Nordhavn, DK
contact@andersholck.com
26799726

Anders Löfstedt
Rantzausgade 28 B, 4.tv
2200 København N, DK
anders.lofstedt@mail.tele.dk
20302730

Andreas Fischer-Hansen
Bækkebrovej 39A
3220 Tisvildeleje, DK
info@nordfilm.dk
48708046

Anthony Dod Mantle
Jens Juels Gade 40
2100 København Ø, DK
anthony@dodmantle.com
20141234

Björn Blixt
Vestergade 18 D
1456 København K, DK
blixt.b@gmail.com
42361163

Bo Tengberg
Tengberg Film, Paduavej 18
2300 København S, DK
botengberg@mail.dk
40266060

Casper Høyberg
Læssøesgade 24, 4.sal
2200 København N, DK
ch@cphfilmcompany.dk
26241703

Dan Laustsen
Soldalen 11
2100 København Ø, DK
dan.laustsen@gmail.com
26166683

Dan Säll
Ørevadsvej 30
2400 København NV, DK
mail@dansall.dk
20435470

Daniel Stilling
10524 Moss Park Rd. 204-227
32832 Orlando, FL., USA
camerapilot@mac.com
12138404525

David Katznelson
2, Dartmouth Park Avenue
NW5 1JN London, GB
davidkatznelson@me.com
+447961170551

Dirk Brüel
Østergade 32A
3250 Gilleleje, DK
d.b@mail.dk
28400202

Edvard Friis-Møller
Jægersborg Alle 54
2920 Charlottenlund, DK
steadicampro@mac.com
20222453

Eigil Bryld
528, 8th Street
11215 Brooklyn, NY, USA
bryldeigil@hotmail.com
20782663

Eric Kress
Classengade 19 B, 2.tv
2100 København Ø, DK
eric@kress.dk
20929300

Erik Zappon
Assensgade 24, 4.
8000 Århus C, DK
erik@zappon.com
40461001

Erik Norsker
Livjægergade 22, 4. tv
2100 København Ø, DK
e.norsker@get2net.dk
40599027

Erik Molberg Hansen
Österlanggatan 37.2
11131 Stockholm, S
erik@molberghansen.com
0046 735 111 534

Francois Grandjean
Ordrup Jagtvej 173, 1. tv
2920 Charlottenlund, DK
francois.grandjean@privat.dk
39618058

Henrik Herbert
Carit Etlars Vej 16, 2. th
1814 Frederiksberg C, DK
hherbert09@gmail.com
20228899

Henrik Kristensen
Maglegårds Allé 56
2860 Søborg, DK
mail@zuperfilm.dk
21928570

Henrik Bohn Ipsen
Brumleby 4D
2100 København Ø, DK
hb.ipsen@gmail.com
40784720

Jacob Kusk
Dr. Abildgårds Allé 11, 4 Th., DK
1955 Frederiksberg C, DK
jacob@jacobkusk.dk
26703435

Jakob C. Løfberg
5416 Harold Way
90027 Los Angeles, CA, USA
Jakoblofberg@mac.com
13038853767

Jacob Banke Olesen
Griffenfeldtsgade 5, 3.tv
2200 København N, DK
jacobbanke@gmail.com
40440064

Jakob Bonfils
Grönadal 5
36292 Tingsryd, S
bonfils@mail.dk
20458530

Jan Richter-Friis
Geronimo, Cumberland basin, Prince Albert road
NW1 7SS London, UK
jan@richter-friis.com
26141930

Jan Weincke
Grønnevang 374
3250 Gilleleje, DK
jweincke@gmail.com
40433928

Jan Pallesen
Strandboulevarden 75, 2 th
2100 København Ø, DK
mail@janpallesen.com
20661610

Jens Schlosser
Tesdorphsvej 48C
2000 Frederiksberg, DK
jens@schlosser.dk
40138084

Jens Jakob Thorsen
Venøgade 4, 2.sal, dør 1
2100 København Ø, DK
mail@jensjakob.com
40508840

Jens Krøyer Maasbøl
Månehøjen 11
3100 Hornbæk, DK
jens@maasboel.com
21537390

Jesper T. Rasmussen
c/o Toffner, Læssøegade 11 D, baghuset
2200 København N, DK
jesper@toffner.dk
26251295

Jørgen Johansson
Tudskærsvej 2C
2720 Vanløse, DK
jjohansson@mail.dk
20664900

Jørn Kjær Nielsen
Vejlevej 30
7300 Jelling, DK
movision@post12.tele.dk
40733477

Karsten Jacobsen
Nørregade 35A
4030 Tune, DK
steadicam@me.com
20804916

Kasper Tuxen
Blågaardsgade 10, 1
2200 København N, DK
kaspertuxen@gmail.com
20919007

Katia Forbert Petersen
Løgstørgade 18, st. Th
2100 København Ø, DK
katia@sfinx-film.dk
22805528

Kenneth Sorento
Bremensgade 19, 3th
2300 København S, DK
kenneth@sorento.dk
21929271

Kim Hattesen
Olufsvej 26
2100 København Ø, DK
film@kimhattesen.dk
21686730

Kristan Appel
Biskop Svanes Vej 49
3460 Birkerød, DK
kristianappel@icloud.com
40251391

Lars Reinholdt
Fossgårdsvej 6
2720 Vanløse, DK
reinholdt@siem.dk
40108158

Lars Vestergaard
Gustav Johannsensvej 32
2000 Frederiksberg, DK
doplarsvestergaard@gmail.com
40919812

Lars Beyer
Halls Alle 7, III th.
1802 Frederiksberg C, DK
larsbeyer@mac.com
30707207

Lasse Frank Johannesen
Hartmannsvej 41, st.
2900 Hellerup, DK
mail@lassefrank.com
26281508

Linda Wassberg
Alstedvej 1
2700 Brønshøj, DK
linda@lindawassberg.com
20133681

Linus Eklund
Repslagargatan11
11846 Stockholm, S
eklund.linus@gmail.com
46736263376

Mads Thomsen
c/o Nygaard, Svendsgade 1
1659 København V, DK
m@dsthomsen.com
40137393

Magnus Nordenhof Jønck
William Wains Gade 14, 1.th
1432 København K, DK
mail@magnusjoenck.com
23825646

Malte Udsen
Silkeborggade 45, 2. th
2100 København Ø, DK
malte@redrental.dk
20903443

Manuel Claro
Gråstensgade 4, 4.
1677 København V, DK
manuel.claro@gmail.com
20661944

Martin Peter Munch
Ingerslevsgade 138, 4. th
1705 København V, DK
martin@martinmunch.com
26567316

Mattias Troelstrup
Nørre Søgade 17, 1. tv
1370 København K, DK
mattiastroelstrup@me.com
30228896

Michael S. Christensen
Pakhusvej 2, 3 th
2100 København Ø, DK
michael@christensen.tv
40321020

Michael Rosenløv
Klampenborgvej 104
2800 Lyngby , DK
michael.rosenloev@mail.dk
21255260

Morten Bruus
Kristian Zartmanns Plads 78
2000 Frederiksberg, DK
mortenbruus@adslhome.dk
24408581

Morten Søborg
Skodsborggade 17, 2.tv
2200 København N, DK
morten.soborg@mac.com
21466694

Natascha Thiara Rydvald
Frederiksborggade 22, 2. tv
1360 København K, DK
natascha@rydvald.dk
21266373

Nicolaj Brüel
Ryttermosevej 39
3230 Græsted, DK
mail@nicolajbruel.com
20485720

Niels Thastum
Dronningensgade 16, 3th
1420 København K, DK
nielsthastum@gmail.com
22922972

Niels Reedtz Johansen
Øster Farimagsgade 12, 3. tv
2100 København Ø, DK
mail@nielsjohansen.com
26248312

Orla Nielsen
Nissebakkegård 3
9210 Ålborg SØ, DK
orlavestergaardnielsen@hotmail.com
20817388

Per Frank Paulsen
Vinthersvej 14
9881 Bindslev, DK
tvfotografen@mail.dk
22630585

Peter Klitgaard
Moltkesvej 6
2000 Frederiksberg, DK
peterxklitgaard@gmail.com
38349060

Peter Roos
Kattegatvej 17
3250 Gilleleje, DK
peter@roos.dk
29828806

Petru Maier
Bøgebjerg 1, 1, 1. tv
8400 Ebeltoft, DK
petru.maier@europeanfilmcollege.com
86345539

Philippe Kress
c/o Lindberg, Tolvkarlevej 2
3400 Hillerød, DK
philippe@kress.dk
26847041

Rasmus Arrildt
Frugtparken 7
2820 Gentofte, DK
arrildt@hotmail.com
26284101

Rasmus Videbæk
Skovgaardsgade 21
2100 København Ø, DK
rasvid@fastmail.fm
26143421

Rasmus Heise
Slesvigsgade 7, 5.tv
1762 København V, DK
hello@rasmusheise.dk
31421700

René Gundesbøl
Øresund Parkvej 17, st.tv
2300 København S, DK
mail@gundesbol.dk
20942121

Sebastian Blenkov
Ejgårdsvej 19
2920 Charlottenlund, DK
makker@blenkov.com
22981450

Sebastian Winterø
Tøndergade 12, 5.th
1752 København V, DK
swinter3@mac.com
40310891

Simon Mouridsen
Floras Allé 12
2720 Vanløse, DK
simon@mouridsen.net
20283073

Simon Plum
Skovvej 7
2820 Gentofte, DK
simonplum1@gmail.com
40778036

Sophia Olsson
Fabriksvägen 5
192 76 Sollentuna, S
sophia.olsson@gmail.com
28920245

Sophie Winqvist
Kurlandsgade 30 st.th
2300 København S, DK
sophie@sophiewinqvist.com
20424522

Steen Dalin
Sjælør Boulevard 15, st.tv
2450 København SV, DK
steendalin@hotmail.com
20614508

Steffen Led Sørensen
Vejlegade 7, 1. th
2100 København Ø, DK
steffen@ledsorensen.com
40322828

Sturla Brandt Grøvlen
Baldersgade 59, 1 th
2200 København N, DK
sturla@sturla.dk
21525074

Søren Bay
Nyvej 1
3450 Allerød, DK
mail@sorenbay.com
40404006

Søren Hiorth
Lergravsvej 27, 2.tv
2300 København S, DK
mail@sorenhiorth.com
22272775

Thomas Gerhardt
Enghavevej 74, 1. tv
1674 København V, DK
gerhardtthomas@gmail.com
26363485

Torben Forsberg
Granholmen 22
2840 Holte, DK
dop@torbenforsberg.com
40182089

Wojciech Kloczko
Dannevang 146
3480 Fredensborg, DK
54625535

B-FOTOGRAFER

Birger Axel Bohm
J. P. E Hartmanns Allé 61, 1.
2500 Valby, DK
birgerbohm47@gmail.com
27480386

Claus Rosenløv
Bülowsvej 50B, 1. tv
1870 Frederiksberg C, DK
rosebudfoto@gmail.com
20727788

Daniel Parmo Sørensen
H.C. Lumbyes Gade 13
2100 København Ø, DK
daniel.p@rmo.dk
40625582

Henrik Lyngbo
Tycho Brahes Allé 29, 4. tv
2300 København S, DK
h.lyngbo@gmail.com
40419373

Henrik A. Meyer
28-48 38thst. 1F
11103 New York, USA
hajen2003@hotmail.com
20919564

Jesper Find
Havdrupvej 10, st.tv
2700 Brønshøj, DK
jesperfind@hotmail.com
38280524

Linda Laage Olsen
Tøndergade 3A, 4.
1752 København V, DK
mail@lindalaage.com
40755298

Søren Berthelin
Sankt Jacob Plads 3, 1. tv
2100 København Ø, DK
preislerberthelin@gmail.com
21439581

Tao Ahler
Sundevedsgade 18, 2. tv
1751 København V, DK
mail@rotorfilm.dk
28135800

Thomas Holm Deleurang
Strandboulevarden 81, 4.
2100 København Ø, DK
holm@me.com
26840022